tr+90 (212) 242 70 70
·
info@madhukuk.com
·
Abdi İpekçi Cad. No:32/1 Nişantaşı, İstanbul / Turkey

Kira Hukuku

Faaliyet Alanı

Kira Hukuku; Birçok Hukuk Dalının İç İçe Geçtiği Grift / Karmaşık Bir Hukuk Dalıdır ve Uzman Bir Avukattan Yardım Almanız Sizin İçin Çok Önemlidir.

MAD Hukuk; gerek günlük hayatta en sık rastlanılan konut ve çatılı iş yeri kiralarında gerekse ticari hayatın önemli bir parçası olan finansal kiralama (leasing), filo kiralama veya ürün/hasılat kiralarında yerli ve yabancı müvekkillerine avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Başta borçlar hukuku olmak üzere gayrimenkul, imar, kentsel dönüşüm gibi kira hukukuyla yakından ilişkili olan birçok hukuk dalında faaliyet gösteren MAD Hukuk; müvekkillerine gerek kira sözleşmelerinin hazırlanması ve denetlenmesi sırasında, gerek kira sözleşmesinin devamı süresince kiralanan taşınmazdaki ayıplar/kira bedeli artışı/ekonomik ödeme güçlükleri/parasal değer kaybı gibi sorunlar sebebiyle ortaya çıkan hukuki uyuşmazlıklar sırasında, gerekse sözleşmenin ortadan kaldırılmasıyla birlikte ödenmeyen kira bedellerinin tahsili ve kiralanan taşınmazı tahliyesi söz konusu olduğunda müvekkillerine avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

MAD Hukuk Bürosu Olarak Yerli ve Yabancı Müvekkillerimize;

 • AVM’lerde ortak giderlerin hesaplanması ve kiracılardan düzenli olarak tahsili ve AVM yönetimine yönelik olarak bu konuda düzenli raporlar düzenlenmesi,
 • Kira sözleşmesinin uyarlanması davasının açılması ve takibi,
 • Konut ve İşyeri kira sözleşmelerinin hazırlanması ve denetlenmesi,
 • Finansal kiralama (leasing) sözleşmelerinin hazırlanması ve denetlenmesi,
 • Filo kiralama sözleşmelerinin hazırlanması ve denetlenmesi,
 • Alt kira sözleşmelerinin hazırlanması ve denetlenmesi ile bu anlamda sözleşme görüşmelerinin yürütülerek sözleşme hükümlerinin müzakere edilmesi,
 • Kira bedelinin tespiti davası,
 • Ödenmeyen kira bedellerinin tahsili,
 • Ödenmeyen kira bedelleri sebebiyle ihtar yapılması ve icra/dava yoluyla kiralanan taşınmazın tahliyesi,
 • Aidat ve ortak giderlerin tahsili,
 • Tahliye taahhüdü hazırlanması,
 • Kiralanan taşınmazdaki ayıplara ilişkin delil tespiti yapılması

gibi konularda hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri vermekteyiz.

AVUKAT - MÜVEKKİL GİZLİLİĞİ

MAD Hukuk; müvekkilleri ile olan ilişkilerinde şahsi/mesleki/ticari tüm sırların korunmasının hayati derecede önemli olduğunun farkındadır.

HUKUKİ KORUMA

MAD Hukuk; doğru zamanda doğru adımları atarak müvekkillerinin hak kaybına veya telafisi güç zararlara uğramalarına engel olmak için çalışır.

ÖNEMSİYORUZ

MAD Hukuk; ister konut kirası ister ticari bir kira sözleşmesi olsun, müvekkilleri açısından bu kira ilişkisinin öneminin farkında olarak, doğru zamanda doğru hamleleri yapar ve müvekkilinin çıkarlarını en üst seviyede önemser.

Yardımcı Olalım!

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle ücretsiz bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. Sizlere 1 iş günü içerisinde geri dönüş yapıyoruz. Ya da dilerseniz bizleri arayabilirsiniz.

Tel : +90 (212) 242 70 70

info@madhukuk.com Pzt – Cuma 09:00-17:00

Dökümanlar