tr+90 (212) 242 70 70
·
info@madhukuk.com
·
Abdi İpekçi Cad. No:32/1 Nişantaşı, İstanbul / Turkey

Tüketici Hukuku

Hukuk sistemi, haklarınızı altın tepside sunmamaktadır. Bilinçli tüketici olarak haklarınızı talep etmeniz / bilinçli satıcı-sağlayıcı olarak mevzuat karşısında önlemlerinizi almanız gerekmektedir.

MAD Hukuk; güçlü tacir/banka/satıcı ve sağlayıcılar karşısında zayıf konumda bulunan tüketici yerli ve yabancı müvekkilerinin haklarının korunması ve iadesini sağladığı gibi üretici ve perakende sektöründe faaliyet gösteren müvekkillerinin tüketici hukuku mevzuatı karşısında korunması/telafisi güç zararlarla karşılaşmaması için avukatlık ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Tüketici hukuku özellikle son yıllarda gelişmekte olan ve Avrupa Birliği standartlarına uyum süreci kapsamında Türkiye’de de tüketicilerin haklarının korunması ile ürün ve hizmet piyasalarındaki kalitenin artırılmasına hizmet eden bir hukuk dalıdır. Yeni, güncel ve gelişmekte olan bir hukuk dalı olması sebebiyle, mevzuatı anbean takip eden uzman avukatlardan yardım alınmaması halinde telafisi güç zararlar ortaya çıkabilecektir. 

MAD Hukuk; tüketici konumundaki müvekkillerinin doğru hakkı doğru zamanda talep etmesi, zamanaşımı ve hak düşürücü süreler karşısında korunması, banka/şirket/müteahhit gibi kendisinden daha güçlü konumdaki aktörler karşısında imzaladıkları sözleşmelerde ileride doğabilecek mağduriyetlerin önüne geçilmesi gibi konularda avukatlık ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır.


MAD Hukuk; ürün ve hizmet piyasalarında üretim/perakende faaliyetleri gösteren satıcı ve sağlayıcı konumundaki müvekkilerine ise tüketici mevzuatı kapsamında hukuki danışmanlık ve dava vekilliği hizmetleri vererek mesafeli satış/abonelik/satış/kira/inşaat vb. sözleşmelerin hazırlanması ve denetlenmesi konularında da hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri sunmaktadır.

MAD Hukuk Bürosu Olarak Yerli ve Yabancı Müvekkillerimize;

 • Tüketici Hakem Heyetlerine başvuru yapılması ve neticelendirilmesi
 • Tüketici Mahkemelerinde dava açılması ve neticelendirilmesi,
 • Ön Ödemeli Konut Satış (Maket Üzerinden Konut Satışı) sözleşmelerinden doğan uyuşmazlıkların ve mağduriyetlerin giderilmesi,
 • Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmelerinden doğan ihtilafların ve mağduriyetlerin giderilmesi amacıyla tüm arsa pay sahipleri ve inşaat şirketleri arasındaki müzakerelerin yürütülmesi,
 • Tüketici kredilerindeki haksız şartların ortadan kaldırılması ve banka-tüketici uyuşmazlıklarının giderilmesi,
 • Tüketicilerden alınan haksız faizlerin ve masrafların iadesi,
 • Tüketici Mevzuatına uyum sağlanması amacıyla sözleşme ve iş ilişkilerinin düzenlenmesi,
 • 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında tüketicilere sunulması gereken bilgilendirme form ve metinlerinin hazırlanması,
 • Ayıplı mal veya hizmetlerden doğan tüketicinin seçimlik haklarının kullanılması amacıyla hukuki süreçlerin başlatılması ve neticelendirilmesi,
 • Mesafeli satış sözleşmelerine ilişkin ihtilafların giderilmesi,
 • Abonelik sözleşmelerine ilişkin ihtilafların giderilmesi,
 • Devre Tatil ve Paket Tur Sözleşmelerinden kaynaklanan ihtilafların giderilmesi,
 • Ticari reklam ve ticari uygulamaların mevzuata ve ticari reklam ilkelerine uygun hale getirilmesi,
 • Haksız ticari reklam ve uygulamalar karşısında Reklam Kurulu’na başvuru yapılması,
 • Cayma hakkının kullanılması,
 • Kredi Kartı Sözleşmesinden doğan ihtilafların giderilmesi,

gibi konularda hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri vermekteyiz.

AVUKAT-MÜVEKKİL GİZLİLİĞİ

MAD Hukuk'un en temel ilkesi; müvekkillerinin ticari sırlarının korunmasıdır.

HUKUKİ KORUMA

MAD Hukuk; doğru zamanda doğru adımları atarak müvekkillerinin hak kaybına veya telafisi güç zararlara uğramalarına engel olmak için çalışır.

TİTİZLİKLE ÇALIŞIYORUZ

MAD Hukuk; müvekkilleri adına yürüttüğü tüm işlerde titizlikle çalışarak en ufak açık bırakmamaya ve müvekkillerinin haklarının kendilerine iade edilmesine uğraşır.

Yardımcı Olalım!

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle ücretsiz bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. Sizlere 1 iş günü içerisinde geri dönüş yapıyoruz. Ya da dilerseniz bizleri arayabilirsiniz.

Tel : +90 (212) 242 70 70

info@madhukuk.com Pzt – Cuma 09:00-17:00

Dökümanlar