tr+90 (212) 242 70 70
·
info@madhukuk.com
·
Abdi İpekçi Cad. No:32/1 Nişantaşı, İstanbul / Turkey

Sağlık Hukuku

Faaliyet Alanı

Sağlık Hukuku; Tıp ve Hukukun Birlikte İrdelenmesi Gereken Multidisipliner Bir Hukukuk Dalıdır.

MAD Hukuk; İlk Olarak Sunmakta Olduğu Hukuki Danışmanlık Faaliyetleriyle Doktorların ve Sağlık Çalışanlarının Bilinçlendirilmesini ve Mağduriyetlerin Yaşanmasının Önüne Geçilmesini Hedefler. Ancak Ortaya Bir Zarar Çıkması Halinde İse Müvekkillerine Mahkemeler ve Diğer Resmi Merciler Önünde Temsil ve Avukatlık Hizmeti Sunar.

MAD Hukuk; sağlık personelinin tıbbi hatası sebebiyle ortaya çıkan maddi ve manevi zararların giderilmesi ile, hasta ve doktor hakları, sağlık personellerinin ve sağlık kuruluşlarının mesleki sorumluluk sigortası yaptırması, ortaya çıkan zararın sigortadan tazmin edilmesi gibi konularda müvekkillerine hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunar.

Büromuz ayrıca; tıbbi cihaz, ilaç ve kozmetik ürünlerin alım-satımı, üretimi, araştırılması için işbirliği anlaşmalarının yapılması, lisanslı ürünlerin kaçak olarak ihraç-ithali halinde ise bunların piyasadan toplatılması ve ilgililer hakkında cezai-hukuki sorumluluk davalarının açılması gibi konularda hukuki hizmet sunmaktadır.

MAD Hukuk Bürosu olarak anlaşmalı sağlık kuruluşlarına, çalışanlarının bilinçlendirilmesi amacıyla hukuki danışmanlık hizmeti de sunulmaktadır.

MAD Hukuk Bürosu Olarak Yerli ve Yabancı Müvekkillerimize;

 • Sağlık çalışanlarının hukuki, idari veya cezai sorumluluklardan doğan davalarının takibi ve yürütülmesi,
 • Özel sağlık kuruluşlarının idari denetimler neticesinde uğradığı idari yaptırımlara yönelik açılacak iptal davalarının yürütülmesi,
 • Hatalı tıbbi tedaviden doğan (malpraktis) davaları,
 • İhmal, deneyimsizlik veya özensizlik sebebiyle oluşan tıbbi komplikasyonlardan doğan davaların açılması ve takibi,
 • Hastane, hasta yakını ve hasta arasındaki görüşmelerin gerçekleştirilmesi, uyuşmazlıkların arabulucuk veya sulh ile halledilmesi amacıyla müzakerelerin yürütülmesi ve protokol düzenlenmesi,
 • İlaç firmalarının imalat, ithalat ve ihracat faaliyetlerine yönelik sözleşmelerin hazırlanması ve denetlenmesi,
 • Tıbbi cihaz ve malzeme imalatı ve alım-satımı yapan şirketlerin sözleşmelerinin hazırlanması ve denetlenmesi,
 • Özellikle ilaç tıbbi cihazlara yönelik faaliyetlerini sürdüren şirketlerin alım-satım, üretim, distribütörlük ve klinik araştırma sözleşmelerinin hazırlanması ve denetlenmesi,
 • İlaç patent ve marka uyuşmazlıklarının giderilmesi amacıyla açılan davaların takibi,
 • Yasadışı olarak satışı gerçekleştirilen ilaç ve tıbbi cihazların toplatılması ile cezai ve hukuki süreçlerin başlatılması ve neticelendirilmesi,
 • İlaç ve tıbbi cihazların marka ve patent tescil işlemlerinin gerçekleştirilmesi,

gibi konularda hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri vermekteyiz.

AVUKAT - MÜVEKKİL GİZLİLİĞİ

MAD Hukuk; tıpkı hasta-doktor gizliliği gibi, yürüttüğü tüm iş ve davalarda avukat-müvekkil gizliliği ilkesini katı olarak uygular.

HUKUKİ KORUMA

MAD Hukuk; hastaların yanlış/hatalı/özensiz tedavi sebebiyle uğradığı davalarda hasta ve hasta yakını haklarını koruduğu gibi, sağlık çalışanlarına verdiği eğitimle onları muhtemel hukuki ve cezai sorumluluklara karşı bilinçlendirerek hukuki koruma sağlar. Ayrıca ilaç / tıbbi cihaz sektöründe faaliyet gösteren firmaların sözleşmelerinde eksik bir nokta bırakılmamasına özen göstererek olası mağduriyetlerin önüne geçer.

TİTİZLİKLE ÇALIŞIYORUZ

MAD Hukuk; ister hasta / hasta yakını ister hastane / sağlık kuruluşu / ilaç-tıbbi cihaz üreticisi olsun tüm müvekkilerinin iş ve işlemlerinde titizlikle çalışarak olası mağduriyetlerin önüne geçer.

Yardımcı Olalım!

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle ücretsiz bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. Sizlere 1 iş günü içerisinde geri dönüş yapıyoruz. Ya da dilerseniz bizleri arayabilirsiniz.

Tel : +90 (212) 242 70 70

info@madhukuk.com Pzt – Cuma 09:00-17:00

Dökümanlar