entr+90 (212) 242 70 70
·
info@madhukuk.com
·
Abdi İpekçi Cad. No:32/1 Nişantaşı, İstanbul / Turkey

Sedat Aktaş

Sedat Aktaş

Finans Danışmanı

Email sedat.aktas@madadviser.com

Phone +90-212-242-70-70

Biyografi

Sedat Aktaş, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 2005 yılında başarı ile mezun olmuştur. Özel sektörde uluslararası faaliyet gösteren bir firmada iş yaşamına başlamış ve 3 yıl boyunca muhasebe/ön muhasebe, finans, stok yönetimi ve lojistik, satış ve pazarlama departmanlarında aktif olarak görev almıştır.

Sonrasında bankacılık sektörüne girmiş, 10 yılı aşkın sürede sırasıyla HSBC-INGBANK-ODEABANK-GARANTİ bankalarında Kobi – Ticari Portföy Yöneticiliği ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2017 sene sonu itibari ile bankacılık sektöründen ayrılarak Management Adviser çatısı altında firmalara finansal konularda danışmanlık yapmaya başlamıştır.

Bu dönemde Bursa-Ankara-İstanbul gibi şehirlerde farklı segmentteki ve farklı sektörlerdeki firmaların üçer aylık dönem finansal tabloları, Yatay-Dikey Analiz ve Rasyolar ile elde edilen sonuçların yorumlanması, mali durum raporu oluşturulması yanı sıra finansal yapı, karlılık, finansal riskler, kaynakların etkin ve verimli olarak kullanılıp kullanılmadığının kontrolü, kısa ve uzun vadeli iş stratejilerinin değerlendirilmesi, operasyonel verimliliği ile ilgili teşhiste bulunup sorunlu alanları tespit edilmesi, yapılması gerekenleri belirleyip ve firmaların uygulayabileceğini şekilde eylem planları hazırlamaktadır.

Banka ve yatırım kuruluşları ile olan ilişkiler ve ürünler incelenerek, finansman giderlerinin yönetimi, doğru kaynak kullanımı, etkin ve verimli bir nakit yönetim sisteminin kurulması, değişen ve gelişen bankacılık sistemin takibi ve kontrolünün yapılması ile ilgili planlamalar yapılması, günlük faaliyetlerde bu doğrultuda yapılması gereken aksiyonların belirlenmesi gibi çalışmaları yaparak firmalara finansal danışmanlık yapmaktadır.

Çalışma Alanları

  • Finans Danışmanlığı
  • Banka Hukuku
  • Ticaret Hukuku
  • KOBİ Danışmanlığı
  • Portföy Yönetim Danışmanlığı
  • Kredi Danışmanlığı

Eğitim

Uludağ Üniversitesi, Kamu Yönetimi, Lisans

Dil

Türkçe

İngilizce

Almanca

Yetkinlikler

Kredi ve Teminatlandırma

Dış Ticaret

Beceriler

Danışan Memnuniyetinin Temeli Dosyalarda Oluşan Başarı Oranıdır.
Uzmanlık Alanları91%
Danışan Memnuniyeti98%
Firma Memnuniyeti95%
Başarılı Dosya92%